O stránke

Jednému chlapcovi sa snívalo, že vošiel do veľkého obchodu. Za pultom, ako predavač stál anjel. "Čo tu predávate?" spýtal sa chlapec. "Všetko, čo si len zažiadaš," odpovedal zdvorilo anjel. Chlapec začal vypočítavať: "Prial by som si, aby skončili všetky vojny na svete, aby bola všade spravodlivosť, aby sme boli znášanliví a veľkodušní, aby bolo v rodinách viac lásky, aby mali všetci prácu, aby sme v Cirkvi mali k sebe bližšie a..." Anjel ho prerušil. "Je mi to ľúto, milý chlapče. Ale ty si ma zle pochopil. My nepredávame plody. Predávame len semená." (Ferrero, B. Vôňa ruže, s. 17.)
Podobne je to aj s touto stránkou. Nájdete tu materiály pre katechézu plus zopár myšlienok, často nedomyslených, na zamyslenie. Volám ich nimraloviny. Väčšina je len vo forme semienok. Nápady, vyskúšané len raz, nekorigované, niekedy nedokončené. Treba si starostlivo vyberať, triediť, sadiť a polievať. Neviem, čo z nich vyrastie. Ale verím, že to bude práve ten tvoj strom, ktorý prinesie bohatú úrodu. Ak máte nejaké nápady a podnety, pokojne mi napíšte email.

Aha, komu to vlastne máte napísať? Volám sa Jozef Možiešik, som katolícky kňaz a pracujem na Diecéznom katechetickom úrade v Žiline. Väčšinu polotovarov na tejto stránke (či už príhovory alebo katechézy) vznikla pre potreby mojej pastoračnej služby. Viac v profile napríklad tu.

Materiály na tejto stránke môžete voľne používať, zdieľať a šíriť pri zachovaní podmienok Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License. V praxi to znamená, že ste povinní uviesť odkaz na túto stránku a nie je povolené komerčné využitie.

Publikácie a pomôcky